Historia chytrej baby z Radomia

Opublikowano:

Wróć do listy wpisów

Telewizyjne kamery uchwyciły kobietę w Radomiu, gdy podczas miejskiej wigilii na rynku, sięgnęła po ostatnie butelki napoju "3 cytryny". Wydarzenie to odbyło się na radomskim deptaku, gdzie dla najuboższych mieszkańców przygotowano poczęstunek. Jednak zamiast spożywać posiłki na miejscu, ludzie zaczęli zabierać jedzenie do domu, umieszczając je w kieszeniach, plecakach i torbach.

Zachowanie tej kobiety, szybko okrzyknięte w internecie jako "Chytra Baba z Radomia", stało się przyczynkiem do licznych memów i fotomontaży, gdzie często przedstawiano ją w towarzystwie postaci filmowych lub zmieniano napoje na inne pożądane przedmioty.

Gdy nagranie z wigilii pojawiło się online 16 lutego 2012 roku, wywołało mieszane reakcje. Niektóre komentarze krytykowały kobietę za zachłanność, podczas gdy inne wskazywały na napiętnowanie nieznanej osoby bez zrozumienia pełnego kontekstu sytuacji. W dyskusji podkreślano również brak zastawy i sztućców na stołach, co mogło sugerować, że jedzenie nie było przeznaczone do spożycia na miejscu.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej